U19 Regional Rounds

The winning team in each Region qualifies for the National Final

Regional Groups – Spring Term 2016

North East
Ampleforth College; Heaton Manor School; RGS Newcastle; Yarm School

Berks Bucks and Oxon
Abingdon School A; Abingdon School B; Aylesbury Grammar School; Doctor Challoner’s Grammar School; Magdalen College School; Reading School; The Cherwell School

Hampshire
Bedales School; Bishop Wordsworth’s School; Bournemouth School; Harewood College; Royal Grammar School Guildford B; Yateley Manor; Winchester College

Lancashire
Bolton School Boys’ Division; Kirkbie Kendal School; Manchester Grammar School; Ormskirk School; Stonyhurst College

North West London
Haberdashers’ Aske’s Boys’ School A; Haberdashers’ Aske’s Boys’ School C; Heathside Preparatory School; Highgate School; Mill Hill County High School; North London Collegiate A; University College School

North West London
Haberdashers’ Aske’s Boys’ School A; Haberdashers’ Aske’s Boys’ School C; Heathside Preparatory School; Highgate School; Mill Hill County High School; North London Collegiate A; University College School

Surrey
Hampton School B; Reigate Grammar School; RGS Guildford A; Southborough High School; Wilson’s School A; Wilson’s School C; Wilson’s School F

Cheshire
Altrincham Boy’s Grammar; Newcastle under Lyme School; The King’s School Chester A; The King’s School Chester B; Urmston Grammar

North London and East Anglia
Dame Alice Owen’s School; Haberdashers’ Aske’s Boys’ School B; King Edward VI Grammar School, Chelmsford; Queen Elizabeth’s School; Southend High School for Boys; Woodbridge School

Kent
Beech Grove Academy; Eltham College; Sevenoaks School; Simon Langton Grammar School for Boys; St. Olaves; Tonbridge School

Midlands
King Edward VI Camp Hill School for Boys; King Edward’s School; Nottingham High School A; Nottingham High School B; Stamford Endowed Schools; The Kings School, Grantham

Central London
City of London School (Boys); Dulwich College; Westminster School; Westminster Under School; Forest School

West Country
Bristol Grammar School; Millfield School A; Millfield School B; Redland Green School; Sir Thomas Rich’s; Torquay Boys’ Grammar School A; Torquay Boys’ Grammar School B

South West London
Eton College; Hampton School; King’s College Junior School; RGS Guildford C; Wellington College; Wilson’s School B; Wilson’s School E

Details of the regional stage will be circulated to qualifiers in December. Teams eliminated from the championships can play in the Repechage tournament at Eton College on Sunday 24th April 2016

Only teams that play in the regional stage will be able to enter the Repechage tournament.

Scroll Up