U19 Regional Results

Region 1 North East

Round 1
Heaton Manor School 0 – 6 RGS Newcastle
Yarm School 4½ – ½ Ampleforth College

Round 2 (Final)
#RGS Newcastle 4 – 0 Yarm School

Region 2 Lancashire

Round 1
#Kirkbie Kendal School 1 – 5  Stonyhurst College 

Round 2 (Semi-Final)
#Ormskirk School 2.5 – 3.5 Manchester Grammar School
Stonyhurst College 2 – 4 Bolton School Boys’ Division

Final
Bolton School Boys’ Div 0 – 6 Manchester G S.

Region 3 Cheshire

Round 1
King’s School Chester B 0.5 – 5.5 Newcastle-under-Lyme School 

Round 2 (Semi-Final)
Altrincham Boys’ G S 1.5 – 4.5 King’s School Chester A 
Newcastle-under-Lyme School 4 – 2 Urmston Grammar 

Final
King’s School Chester A vs Newcastle-under-Lyme School 

Region 4 Midlands

Round 1
King Edward VI Camp Hill School for Boys def – w/o Nottingham High School B
Stamford Endowed Schools 3* – 3 The Kings School, Grantham (Stamford win on board count)

Round 2 (Semi-Final)
Nottingham High School B 3 – 3*  Stamford (Stamford win on board count)
#KES, Birmingham 0.5-5.5 Nottingham High School A 

Final
#Nottingham High School A 5 – 1 Stamford

Region 5 West Country

Round 1
#Sir Thomas Rich’s 6-0 Redland Green School
#Millfield School B 1-5 Bristol Grammar School
#Torquay Boys’ Grammar School A  5 – 1 Torquay Boys’ Grammar School B

Round 2 (Semi-Final)
#Millfield School A 5.5-0.5 Sir Thomas Rich’s 
#Bristol GS  1 – 5  Torquay Boys’ GS ‘A’

Final
Torquay Boys’ GS 2 – 4 Millfield School ‘A’

Region 6 Berks, Bucks and Oxon

Round 1
Magdalen College School 4.5 – 1.5 Abingdon School B
#The Cherwell School 0 – 6 Abingdon School A
#Doctor Challoner’s Grammar School 4 – 2 Aylesbury Grammar School

Round 2 (Semi-Final)
Abingdon A 1.5-4.5 Reading School
# Doctor Challoner’s Grammar School 2 – 4 Magdalen College School

Final
Reading School
5 – 1  Magdalen College School

Region 7 North West London

Round 1
University College School 5 – 1 Highgate School
#North London Collegiate 5.5 – 0.5 Heathside Preparatory School
Haberdashers’ Aske’s Boys’ School C vs Mill Hill County High School – not played 

Round 2 (Semi-Final)
North London Collegiate 1 – 5 Haberdashers A
University College School – bye

Final 
Haberdashers A  
4 – 2 University College School

Region 8 North London and East Anglia

Round 1
#King Edward VI Grammar School, Chelmsford 5.5 – 0.5 Woodbridge School
Haberdashers’ Aske’s Boys’ School B 6 – 0 Dame Alice Owen’s School 

Round 2 (Semi-Final)
#Southend High School for Boys 2.5-3.5 King Edward VI Grammar School
#Haberdashers’ Aske’s Boys’ School B 2 – 4 Queen Elizabeth’s School, Barnet

Final
#Queen Elizabeth’s School, Barnet
4.5 – 1.5 King Edward VI Grammar School

Region 9 Central London

Round 1
Forest School 0 – 6 City of London School

Round 2 (Semi-Final)
#Westminster School 4.5-1.5 Westminster Under School
Dulwich College 2 – 4 City of London School

Final
#City of London School   3* – 3 Westminster School
*City of London School win on board count

Region 10 South West London

Round 1
#Wilson’s School B 5.5 – 0.5 Wilson’s School E
#Wellington College 6 – 0 RGS Guildford C
Eton College 3 – 3* King’s College Junior School (King’s College win on board count)

Round 2 (Semi-Final)
#Hampton School A 5 –  1 Wilson’s B  
#King’s College Junior School 2 – 4 Wellington College

Final
#Wellington College 1 – 5 Hampton School

Region 11 Hampshire

Round 1
#Harewood College 4.5 – 1.5 Bournemouth School 
#RGS Guildford B 5 – 1 Yateley Manor 
Bishop Wordsworth’s School 4.5 – 1.5 Bedales School 

Round 2 (Semi-Final)
#Harewood College 1 – 5 Winchester College 
#Bishop Wordsworth’s School 0 – 6 RGS Guildford B

Final
#Winchester College 3* – 3 RGS Guildford B
*Winchester College win on board count

Region 12 Surrey

Round 1
#Wilson’s School A 6 – 0 Wilson’s School F
#Reigate Grammar School 5 – 1  Wilson’s School C
#Southborough High School 1.5 – 4.5  Hampton School B

Round 2 (Semi-Final)
#Hampton School B 0.5  – 5.5 Wilson’s A  
RGS Guildford A w/o – def Reigate GS

Final
#Wilson’s A  1 – 5 RGS Guildford A

Region 13 Kent

Round 1
St. Olaves w/o – def Tonbridge School 
#Simon Langton Grammar School for Boys 5 – 1 Beech Grove Academy

Round 2 (Semi-Final)
#Simon Langton GSB 1.5 – 4.5 St. Olaves
Eltham College 5 – 1  Sevenoaks School

Final
St Olaves 1.5-4.5 Eltham College

# Game result sheet received for garding

Scroll Up